دفتر تهران : 09120722880 - 02133924624

قالب سازی چیست؟ | وبلاگ گیفت سازان

هدایای تبلیغاتی گیفت سازان
قالب سازی چیست؟

قالب سازی چیست؟

تمامی محصولاتی که ما در پیرامون خودمان می بینیم و از آنها استفاده می کنیم، همگی دارای یک شکل و شمایل و قالب منحصر به فردی هستند.

در واقع قالب، به ابزاری گفته می شود که بعد از انجام یکسری پروسه، به شکل دلخواه مشتری تبدیل می شود.

به همین دلیل قالب سازی را می توان اولین پروسه در هر تولیدی دانست. جالب است بدانید: قالب سازی در گذشته با استفاده از چوب و سنگ و گچ انجام می شد.

 در حالیکه با گذشت زمان و با پیشرفت علم و تکنولوژی و حضور فناوری های جدید در صنعت ها،  امروزه از فلزات، شیشه، پلیمرهای گرماسخت و گرما نرم استفاده می شود.

انواع قالب سازی:

قالب سازی نیز مانند دیگر روش ها در انواع مختلفی انجام می شود و به کار نهایی و آن چیزی که مشتری نیاز دارد، بستگی خواهد داشت.

 از این رو قالب سازی را می توان در انواع: قالب های ریخته گری، قالب های آهنگری، قالب های پرس و قالب های تزریق پلاستیک گنجاند.

لازم است بدانید: قالب سازی در گروه کارهای پرهزینه و زمانبر می باشد و به دلیل اینکه توانایی لازم در تولید نمونه را دارد از این رو بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای قالب سازی سریع:

قالب سازی سریع با قالب سازی معمولی در مدت زمان تولید و ساخت قالب با یکدیگر فرق دارند.

به عنوان مثال در قالب سازی سریع قالب نمونه در چند هفته تولید می شود، در حالیکه در قالب سازی عادی، ساخت قالب در چند ماه طول می کشد.

 همچنین در قالب سازی سریع به دلیل استفاده از نرم افزارهای طراحی، خطاهای فردی به مراتب کاهش می باید.

 از این رو قالب سازی سریع کاربرد بیشتری خواهد داشت.

در واقع روش قالب سازی با توجه به نوع مواد مصرفی با یکدیگر متفاوت است و در انواع قالب محصولات به قالب های فلزی، سیمانی، گلی، شیشه، پلیمر، سرامیک، سنگ و پارچه دسته بندی می شوند.

 

دسته بندی موضوعات

سوالی داری؟

شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم

سوالی داری؟

شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم


چرا خرید از گیف سازان ؟

تولید کننده و وارد کننده

گیف سازان تولید کننده و وارد کننده انواع هدایای تبلیغاتی ازجمله : خودکار تبلیغاتی ، مگنت تبلیغاتی ، پازل تبلیغاتی ، بادبزن تبلیغاتی ، بادکنک تبلیغاتی ، ماگ تبلیغاتی ودیگر هدایای تبلیغاتی می باشد.
ارسال

تضمین قیمت و کیفیت

به دلیل این که ما بدون واسطه تولیدات و واردات خود را به شما عرضه میکنیم به کمترین قیمت ممکن خودکار تبلیغاتی ، مگنت تبلیغاتی ، پازل تبلیغاتی ، بادبزن تبلیغاتی ، بادکنک تبلیغاتی ، ماگ تبلیغاتی ودیگر هدایای تبلیغاتی بدست شما خواهد رسید.
به زودی منتظر محصولات جدید ما شامل : تقویم رومیزی ، تخته شاسی یا قاب ، خودکار های جدید ،لیوان کاغذی ، ساعت ، جاکلیدی و... باشید
تضمین قیمت

مراحل کاملا آنلاین

برای اولین بار در ایران کلیه مراحل خرید خودکار تبلیغاتی ، مگنت تبلیغاتی ، پازل تبلیغاتی ، بادبزن تبلیغاتی ، بادکنک تبلیغاتی ، ماگ تبلیغاتی ودیگر هدایای تبلیغاتی به صورت کاملا آنلاین و مکانیزه و به راحتترین روش ممکن برای شما محیا گردیده است.
مراحل انلاین